شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  سورنا سیر

هواپیمایی سورنا سیر

فستیوال سال نو چینی ۲۱ ژانویه  تا ۲۰ فوریه 

سال نو چيني و يا با نام فستيوال بهار نيز مشهور است، مهمترين مراسم سنتي براي چيني ها محسوب مي شود كه البته تعطيل هم هست. در زبان انگليسي به "Lunar New Year" مشهور است.  زمان شروع اين فستيوال بصورت سنتي و مطابق تقويم چيني ها،  اولين روز ماه از سال جديد  و پايان آن روز 15 مي باشد كه با نام Lantern مي خوانند. روز اول سال نو چيني را chu xi مي خوانند كه به معني شب عيد است. سال نو چيني قديمي ترين و مهمترين روز در تقويم Lunar كه متعلق به چيني هاست مي باشد.

برگزاري جشن هاي سنتي با گروه هاي بزرگ بخشي از فرهنگ چيني ها مي باشد. به علت تعطيلي در سال نو چيني اين فرهنگ با استقبال بسيار زيادي روبه رو مي شود.اين سنت در فرهنگ كشورهاي كره ، تبت ، ويتنام ، مغولستان، و ژاپن قبل از سال 1873 نيز نمايان است.  سال نو چيني فقط مخصوص چين نيست و كشورهايي همچون هنگ گنگ ، ماكاو ، تايوان،سنگاپور ، اندونزي ، لاوس ، مالزي ، فيليپين،تايلند ، استراليا ، كانادا و آمريكا نيز برگزار و از طرف دولت بصورت رسمي تعطيل اعلام مي شود. و حتي در كشور هاي ذكر شده تمبر مخصوص پست نيز به چاپ مي رسد. ترين و مهمترين روز در تقويم Lunar كه متعلق به چيني هاست مي باشد.

فستیوال یخ هاربین 30 دسامبر

فستیوال بین‌المللی سازه‌های یخی و برفی هاربین هرساله در فصل زمستان برگزار می‌شود و تا زمان آب شدن مجسمه‌ها نیز ادامه دارد.

در سال ۱۹۶۳ اولین دوره فستیوال سازه‌های یخی و برفی هاربین برگزار شد و بعد از آن بصورت مرتب و سالانه برگزار شده است که نقش مهمی در جذب توریست و گردشگر به این شهر سردسیری ایفا میکند.
در سال ۲۰۰۱ این فستیوال با جشنواره اسکی بین‌المللی تلفیق شده و گسترده‌تر شد. در ژانویه سال ۲۰۱۴ دوره ۳۰ ام این فستیوال نیز برگزار گردید.
نورپردازی مجسمه‌ها و سازه‌های غول پیکر برفی و یخی در این جشنواره، جلوه‌های بصری بسیاری زیبایی داشته و هزاران گردشگر تنها برای دیدن این رخداد به هاربین سفر می‌کنند.
فستیوال برف و یخ هاربین، بزرگترین فستیوال از نوع خود در دنیاست. از این رو هنرمندانی از سرتاسرجهان را به خود جذب می‌کند. اگه تمایل به دیدن این جشنواره زیبا و پرهیجان دارید، سفر به این شهر در ماه‌های ژانویه تا مارس هرسال را فراموش نکنید.

فستیوال جایسالمر - هند 20 تا 22 فوریه

زمستان، بهترین فصل برای سفر به هند گرمسیر و فستیوال صحرا بهترین بهانه سفر است. به خصوص که گرفتن ویزای هند چندان سخت نیست و اگر همین روزها اقدام کنید، دو هفته‌ای به دستتان می‌رسد.

بین این همه فستیوال‌ شهری و جشن‌های خیابانی، یک خوشی صحرایی تمام‌عیار هم لازم است. شهر کویری جایسالمر به خاطر معماری ماسه‌سنگی زردرنگ و قصرهای مهاراجه‌اش، به شهر طلایی معروف است و هر سال زمستان میزبان پایکوبی اهالی خوشحال راجستان زیر آسمان صاف کویر می‌شود. این فستیوال سه روزه برخلاف بیشتر جشن‌های هندی، مذهبی نیست و روش هیجان‌انگیزی برای کشف میراث کهن و سنت‌های خوش‌آب‌ورنگ راجستان است. بخش مهمی از این فستیوال، مسابقات صحرایی در طول روز است؛ از بستن دستارها و عمامه‌های هندی تا شتردوانی و البته رقابت بین بهترین و بلندترین سبیل‌های مردانه! تماشای بازی چوگان با شتر هم تجربه‌ای است که هیچ جای دیگری در دنیا نخواهید داشت. شب‌های جایسالمر هم به رقص‌های شاد گروهی، موزیک زنده با سازهای محلی و آتش‌بازی‌های مهیج می‌گذرد که روی آسمان پرستاره‌ی کویر، رنگ و نور و صدا می‌پاشند. مردان هندی با لباس‌های سنتی راجستان و شمشیر، روی اسب، شتر یا فیل وارد میدانگاه اصلی فستیوال می‌شوند و داوران در مورد کیفیت و طول سبیل آن‌ها نظر می‌دهند! اقامت در کمپ سافاری، خرید خنزرپنزرهای رنگی از بازار کوچ‌نشین‌ها و مزه کردن شیرینی‌های محلی کویر هم از تجربه‌های دیگر فستیوال صحرایی جایسالمر هستند.

فستیوال غذایی ابوذبی 5 تا 23 دسامبر 

زمستان، بهترین وقت سفر به امارات و لذت بردن از هوای گرم خلیجی است؛ به خصوص که در کمتر از یک هفته و بی‌دردسر می‌توانید ویزای امارات بگیرید. اگر یک جشنواره خوش آب و رنگ غذا هم در ابوظبی برگزار شود که دیگر باید چمدان‌ها را سریع‌تر بست. فستیوال غذای ابوظبی یک جشن خوشمزه سه هفته‌ای است که غذادوست‌ها را به چشیدن سیک‌های آشپزی مختلف دنیا، آشنایی با بهترین سرآشپزها و البته غذاهای خیابانی هیجان‌انگیز و نو دعوت می‌کند. جشن باربیکیو، فستیوال دسرها، غذا خوردن با هنرپیشه‌های مشهور هالیوود و سرآشپزهای ستاره‌دار و خیلی برنامه‌های متنوع دیگر طی این سه هفته در ابوظبی برگزار می‌شوند. بیشتر از ۶۰ کامیون مخصوص غذاهای خیابانی با حدود ۱۵۰ نوع خوراکی در خیابان‌ها به راه می‌افتند تا این پایکوبی خوشمزه کامل شود. بنابراین همه جور انتخابی دارید؛ از لوکس‌ترین غذاها در هتل‌های پنج ستاره تا غذاهای خوشمزه و صمیمی در خیابان. به همه این‌ها موزیک زنده خیابانی و تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه در رستوران‌ها و مرکزخریدها را هم اضافه کنید. شرکت در این فستیوال رایگان است و ورودی ندارد.

فستیوال لاتامبورادا اسپانیا 19 و 20 ژانویه

همین اول بگوییم که اگر دنبال سکوت و آرامش هستید، لا تامبورادا را فراموش کنید؛ چون پر سروصداترین جشنواره اسپانیاست! ۳۰۰ سال است که مردم شهر کوچک سن سباستین، روزی را که به نام قدیس شهرشان، سباستین، نامگذاری شده، با رژه‌ی هزاران مرد و زن طبل‌نواز جشن می‌گیرند. خودتان را توی صفحات کتاب‌ قصه‌های اروپایی تصور کنید؛ مردم شهر به ۱۰۰ گروه مجزا تقسیم می‌شوند که هر کدام ۲۰ تا ۵۰ نوازنده‌ی طبل با لباس‌ آشپزهای قرن هجدهمی، دهقان‌های روستایی و سربازان دوران ناپلئون دارند. جشن در نیمه‌شب بین ۱۹ و ۲۰ ژانویه با برافراشتن پرچم سفید و آبی سن سباستین، بر فراز میدان اصلی شهر شروع می‌شود و سپس قطعه‌ی موسیقی مخصوص شهر که شبیه موزیک لهستانی پولکا است نواخته می‌شود و پرتاب‌تان می‌کند به اروپای قرن نوزدهم. در مورد ریشه‌ی این جشن روایت دیگری هم هست که طبق آن طبل‌نوازی اهالی شهر در حلقه‌های منظم، نماد اتحاد و دفاع در برابر حمله‌ی ناپلئون حدود سال ۱۷۰۰ است و بعدها اهالی خوشحال و عاشق جشن و سرور این شهر آن را تبدیل به یک پایکوبی دسته‌جمعی ۲۴ساعته کرده‌اند که از نیمه شب ۲۰ ژانویه تا نیمه شب ۲۱ ژانویه کل شهر را به رقص درمی‌آورد. اگر از سروصداها خسته شدید، به یکی از رستوران‌‌های فوق‌العاده‌ی شهر بروید و دلی از عزا درآورید. فراموش نکنید که سن سباستین بیشترین تعداد رستوران‌های ستاره‌دار میشلن را نسبت به جمعیتش در دنیا دارد! شرکت در این فستیوال پرهیجان رایگان است و نیازی به تهیه بلیط ندارید؛ آب و هوای اسپانیا هم در زمستان دلچسب و معتدل است. فقط کافی‌ست به فکر ویزا باشید که صدورش حدود دو هفته طول می‌کشد. از مادرید تا سن‌سباستین با ماشین ۴ ساعت و با قطار ۵ ساعت راه است

فستیوال کارناوال ونیز 23 ژانویه تا 9 فوریه

سرمای زمستان را فراموش کنید و خودتان را برای موسیقی شاد لاتین، با حرکات تند آفریقایی آماده کنید! رقص سامبا به روح برزیل گره خورده و طبعاً کارناوالی هم که در پایتخت برگزار شود، حول رقص و موزیک سامبا با لباس‌های فانتزی رنگارنگ می‌گردد. طی روزهای فستیوال، حدود ۲ میلیون نفر برزیلی خوشحال با پوست‌های سبزه، لباس‌های کلاسیک سامبا، تاج‌های پردار سبز و زرد و قرمز و بال‌های بزرگی که به پشت‌شان وصل کرده‌اند به خیابان‌ها می‌آیند. شرکت‌کنندگان اصلی کارناوال ریو، مدارس سامبای شهر هستند. هر مدرسه از چند ماه قبل یک گروه نمایش مخصوص ۱۰ تا ۱۵ نفره آماده کرده و کارناوال با معرفی هر مدرسه و سبک موسیقی و نوع پرفورمنس آن‌ها شروع می‌شود. هر گروه، پرچم، لباس و رقص مخصوص خود را دارد و هر یک از اجراها یک داستان نمادین در قالب یک تئاتر خیابانی موزیکال است که بازیگران آن، رقصنده‌ها، نوازندگان و رهبر گروه هستند. هم‌زمان با اجراهای منظم در میدان اصلی شهر، بقیه‌ی مردم در کوچه‌ها و خیابان‌ها مشغول رقص سامبا و پایکوبی خیابانی دسته‌جمعی هستند. کارناوال ریو در واقع فستیوال بزرگ سامبا و کنسرت خیابانی موزیک برزیلی است؛ رقص سنتی برزیل، از حرکات موزون آفریقایی الهام گرفته و همراه با موزیک باتاکودا، که ساز اصلی آن پرکاشن است، اجرا می‌شود. اگر قصد سفر به ریو دارید، جوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید در پرجنب‌و‌جوش‌ترین و خوشحال‌ترین جشنواره دنیا شرکت کنید. سفر به برزیل اصلا ارزان نیست، اما اگر برای یک سفر استثنایی در زمستان پس‌انداز کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم در روزهای این جشنواره به ریو سفر کنید. صدور ویزای برزیل حدود ده روز طول می‌کشد. برای حضور در هر کدام از اجراها، نمایش‌ها و مراسم باید بلیط تهیه کنید که قیمت‌شان از ۴۰ دلار شروع می‌شود و تا ۱۵۰ دلار می‌رسد.   

تهران - خیابان آفریقا -بین چهارراه جهان کودک و میرداماد - پلاک 88 - برج نگین - طبقه همکف - واحد 1