شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  سورنا سیر

هواپیمایی سورنا سیر

 

ثبت نام سفارت کانادا برای هموطنان عزیز از هر شهری امکان پذیر می باشد اما معمولا متقاضیان بیشتر از شهرهای آنکارا ، استانبول ،دبی ،ابوظبی و ایراوان جهت تحویل مدارک مورد نیاز و انگشت نگاری معرفی استفاده و اقدام می نمایند که در این بخش به توضیحات لازمی که متقاضیان محترم باید اطلاع داشته باشند می پردازیم :

در حال حاضر ثبت نام ویزای کانادا به دو صورت  حضوری ، آنلاین امکان پذیر می باشد که در این بخش در مورد تفاوت بین این دو نوع درخواست می پردازیم.

درخواست حضوری DRAFT :

در این نوع درخواست متقاضی پس ازپرکردن فرم های(  Family Information و Application Form  ) و آماده کردن سایر مدارک لازم برای ثبت نام می تواند به یکی از شعب مجاز واک برای ایرانیان (آنکارا، استانبول، ابوظبی) مراجعه کرده و مدارک خود را جهت ثبت نام تحویل دهد.

در این روش ثبت نام وجه واریزی سفارت باید از طریق یکی از شعب بانک گارانتی در ترکیه واریز شود و فیش واریزی ضمیمه ی مدارک باشد.

پس از انجام امور ثبت نام و انگشت نگاری، متقاضی یک Tracking Number از کارگزاری سفارت دریافت می کند و پیگیری های بعدی از طریق همین کد صورت می گیرد. در این حالت جواب ویزای متقاضی از طریق ایمیل برای او ارسال می گردد.

جهت درخواست وقت سفارت کانادا به صورت حضوری، شخص باید برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک خود به کارگزاری سفارت کانادا (شرکت VAC ) مراجعه کند و امکان ارسال مدارک وجود ندارد.

لازم است بدانید که انجام این کار حداکثر 1 ساعت طول میکشد .پس از تحویل مدارک، سفارت پاسپورت را به شما بازگرداده و تا آماده شدن جواب ویزا میتوانید به ایران بازگردید.

درخواست آنلاین ثبت نام ویزا کانادا :

درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری میباشد و تنها فرقشان این است که در درخواست های آنلاین به جای اینکه متقاضی مدارک خود را به صورت دستی تحویل سفارت دهد، به صورت آنلاین آنها را در سایت رسمی سفارت کانادا آپلود میکند.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام به صورت آنلاین، شخص تا 30 روز زمان دارد که برای انجام انگشت نگاری به یکی از مراکز  مراجعه کند و مراحل ثبت نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزا بماند.

***جواب ویزا در درخواست های آنلاین معمولاً سریعتر از درخواست های حضوری آماده می شود و پیگیری آن نیز راحت تر است، لذا ما به شما درخواست آنلاین را پیشنهاد می کنیم. طبق آخرین اطلاعیه سفارت کانادا، پروسه ی درخواست ویزا حداکثر 62 روز کاری از زمان انگشت نگاری طول می کشد.

نکته : کودکان زیر 14 سال و افراد بالای 80 سال نیازی انجام انگشت نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم میتواند به سفارت (VAC) تحویل دهد و این افراد نیازی به پرداخت هزینۀ انگشت نگاری ( 85 دلار ) ندارند.

از این پس نیازی به گرفتن وقت قبلی جهت ارائۀ مدارک و انجام انگشت نگاری در آنکارا/ استانبول و ابوظبی نیست و متقاضیان بدون وقت قبلی میتوانند درخواست خود را به سفارت ارائه دهند

ویزای کانادا در سه نوع است:
ویزای تک ورود (single)، ویزای چند بار ورود (multiple)، ویزای 5 ساله (supervisa) برای درخواست ویزای کانادا شخص می تواند به دو صورت اقدام کند:


مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی (تک ورود (شش ماهه)، چند بار ورود (2 ساله((
کپی تمام صفحات پاسپورت
ترجمه شناسنامه
نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب چهار ماهه
تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)
تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)
یک قطعه عکس 3.5 * 4.5
ارائه ی ترجمه سند ملکی
ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)
رزرو هتل و بلیط (اختیاری(
دعوتنامه (اختیاری(
ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند(

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله(Supervisa) :
ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده PR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند. برای دریافت ویزای پنج ساله علاوه بر مدارک فوق الذکر لازم است که:
مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا
ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا
گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا
بیمه یک ساله برای متقاضی
نتیجه آزمایشات پزشکی متقاضی)پزشکان مورد تائی)ارائه شود.

مدارک ضمیمه لازم برای ویزای دانشجویی کانادا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا :
ترجمه رسمی و تایید شده شناسنامه بایستی
فتوکپی صفحاتی از پاسپورت که دارای مهر و ویزا هستند
رزومه کامل با ذکر تمامی تاریخ ها
رشته تحصیلی مورد نظر در کانادا
عنوان تز پیشنهادی در کانادا و تشریح آن 
نام و مشخصات تماس سوپروایزر یا استاد راهنما در کانادا
نام و مشخصات تماس سوپروایزر یا استاد راهنما در ایران
لیست مقالات و تحقیقات منتشر شده
مشخص نمودن منبع تامین هزینه تحصیلی متقاضی در کانادا به طور دقیق و کامل

طبق اطلاعیه سفارت کانادا " برای جلوگیری از هر گونه تاخیر یا مواجهه با مشکل زمانی، کلیه دانشجویانی که قصد آغاز به تحصیل از ابتدای ترم پاییزی 2014 را دارند، بایستی تقاضانامه های خود را تا پیش از اول جولای تسلیم نمایند. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدارک ضمیمه دیگری نیز درخواست گردد که بایستی در اسرع وقت تهیه و تسلیم گردد."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هماهنگی: 88190534-021 داخلی 2 خانم بیسادی   

تهران - خیابان آفریقا -بین چهارراه جهان کودک و میرداماد - پلاک 88 - برج نگین - طبقه همکف - واحد 1