شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  سورنا سیر

هواپیمایی سورنا سیر

 

آذربایجان بزرگترین کشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال، همسایگان جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند؛ همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال 2013 حدود 9.417 میلیون نفر بوده‌ است. بزرگترین کشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال، همسایگان جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند؛ همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال ۲۰۱۲ حدود ۹.۱۲۵ میلیون نفر بوده‌ است. جمهوری دمکراتیک آذربایجان که در ۱۹۱۸ تاسیس شد، در ۱۹۲۰ به اتحاد شوروی ضمیمه شد آذربایجان در ۱۹۹۱ استقلال خود را بازیافت

شرایط اخذ ویزا باکو:

انواع ویزای آذربایجان قابل دریافت از سفارت:  یک ماهه عادی، یک ماهه فوری

در صورت نیاز، ما می توانیم ویزای باکو را یک روزه به صورت فوری برای شما اخذ کنیم.

برای ورود به خاک آذربایجان، داشتن ویزا ضروری است و فرقی نمی کند بصورت زمینی یا هوایی سفر کنید، حتما باید ویزا داشته باشید. فقط در مرز جلفا جهت ورود به نخجوان در همان مبدا ورودی ویزا یا مهر ورود صادر می شود آن هم فقط برای ورود به محدوده خاکی نخجوان ، چون خاک نخجوان بصورت جغرافیایی از خاک اصلی آذربایجان جدا هست و امکان ورود بصورت زمینی از نخجوان به آذربایجان وجود ندارد. لذا برای سفر به آذربایجان حتما باید ویزای آذربایجان را از قبل اخد نمایید، و اخذ ویزای آذربایجان (باکو) بصورت برچسب پاسپورت یا الکترونیکی شرایط خاص خود را دارد که در ذیل مشاهده می کنید:

ویزای الکترونیکی آذربایجان (باکو)

ویزای الکترونیکی آذربایجان (باکو)، جهت تسهیل در ورود توریستها صادر می شود و همان اعتباری را دارد که ویزا بصورت برچسیب بر روی پاسپورت چسبانده می شود. معمولا طی مدت ۵ تا ۱۴ روز صادر می شود، برای صدور ویزای الکترونیکی نیازی به اصل پاسپورت به هنگام صدور ویزا نیست، اما تصویر صفحه اول پاسپورت با یک قطعه عکس 3*4 برای ویزای آذربایجان لازم است، حداقل اعتبار لازم تا انقضا تاریخ پاسپورت برای ویزای باکو ۶ ماه است. مدارک لازم برای ویزای الکترونیکی شامل اسکن پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و اسکن عکس می باشد. مدت اعتبار اقامت در آذربایجان با استفاده از ویزای الکترونیکی ، یک ماه می باشد.

ویزای لیبل آذربایجان (باکو)

ویزای لیبل یا برچسب، توسط کنسول گری آذربایجان در باکو و یا تبریز صادر می شود و این نوع ویزا بر یکی از صفحات پاسپورت الصاق می شود، مدت زمان صدور این نوع ویزا بین ۳ تا ۱۴ روز ممکن است متغیر باشد، ولی معمولا ۳ روزه صادر می شود. مدت زمان اقامت با ویزای توریستی در باکو ۳۰ روز می باشد. مدارک لازم جهت صدور ویزای باکو، شامل اصل پاسپورت به همراه یک قطعه عکس 3*4 رنگی تمام رخ می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا آذربایجان:

  1. اصل پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار
  2. ۱ قطعه عکس رنگی زمینه سفید

نکات مهم درباره ورود به آذربایجان و ارمنستان

آذربایجان و ارمنستان بر سر منظقه قره باغ آذربایجان دچار مناقشه هستند، لذا ورود از ارمنستان به آذربایجان و بالعکس دارای حساسیت های امنیتی است . کسانی که به ارمنستان سفر کرده باشند نمی توانند بلافاصله به آذربایجان سفر کنند و حداقل بین ۱ تا ۳ ماه بایستی فاصله بین دو سفر باشد تا درخواست ویزای آنها مورد یررسی قرار گیرد. حتی اگر بعد از این مدت هم به آدربایجان سفر کنند ممکن است توسط اداره امنیت آذربایجان مورد سوال قرار گیرند و اگر مشکل امنیتی وجود نداشت می توانند به خاک آذربایجان وارد شود. یطور کلی هر سفر به ارمنستان یک امتیاز منفی برای کسانی خواهد شد که می خواهند بعدا به آذربایجان سفر کنند، کسانی که به کررات به ارمنستان سفر کنند ممکن است در آینده از ورود به آذربایجان محروم شوند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هماهنگی: 88190534-021 داخلی 2 خانم بیسادی   

تهران - خیابان آفریقا -بین چهارراه جهان کودک و میرداماد - پلاک 88 - برج نگین - طبقه همکف - واحد 1