شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  سورنا سیر

هواپیمایی سورنا سیر

 

بازدید کنندگان از تایلند، کشوری در حال توسعه را کشف می کنند که به یکی از کشور های مهم بین المللی در بسیاری از زمینه ها تبدیل می شود. بدین خاطر است که تایلند جایی عالی برای گذراندن اوقات فراغت است. تایلند دارای فرهنگی غنی، تنوع باور نکردنی و آب و هوای مناسب برای سفر تقریبا درهمه اوقات سال است. در واقع بانکوک به سرعت در حال تبدیل شدن به مرکزی تجاری در جنوب شرق آسیا، به علت موقعیت جغرافیایی آن و نیز به این دلیل که تایلند دارای نظام سیاسی با ثبات و اقتصادی قوی است

اطلاعات ویزا تایلند :

شهروندان 62 کشور ( شامل اکثر کشورهای اروپا ، استرالیا،نیوزلند ، آمریکا ) می توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه وارد این کشور شوند و بسته به ملیت انها می توانند 14 الی 90 روز اقامت داشته باشند.

اگر بیشتر از زمان ویزا در این کشور بماند باید برای هر روز 500بت پرداخت نمایید و حداکثر تا 20/000 بت . این مبلغ هم در فرودگاه و هم قبل آن در دفتر اداره مهاجرت قابل پرداخت است .

برای کودکان زیر 14 سال که همراه پدر و مادر سفر می کنند به پرداخت جریمه نیست .

اگر بخواهید ویزای خود را در کشور تایلند تمدید نمایید می توانید به همراه پاسپورت و 2 قطعه عکس ه دفتر بانکوک یا چیانگ می مراجعه نمائید.

ویزای معمولی 15 تا 30 روز قابل تمدید هستند و ویزای توریستی30 روزه هم تا 60 روز قابل تمدید می باشد .

قوانین ویزای تایلند

کلیه متقاضیان باید در هنگام درخواست برای ویزا در ایران حضور داشته باشند.

گذرنامه باید در هنگام درخواست ویزا حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

گذرنامه بایدبه خوبی نگهداری شده، دارای کلیه صفحات بوده و به هیچ وجه پاره یا مخدوش نباشد.

گذرنامه باید حداقل دارای دو صفحه روادید سفید برای چسباندن ویزای تایلند باشد.

اگر تاریخ 29 فوریه در گدرنامه قید شده باشد (تاریخ صدور/انقضا و یا تاریخ تولد) باید چک شود که سال کبیسه است یا خیر

ویزای کشور پادشاهی تایلند به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. هزینه‌ی ویزای عادی حدود پنجاه یورو است و هزینه‌ی ویزای فوری، در زمان درخواست ویزا، توسط شرکت اقدام‌کننده مشخص می‌شود. صدور ویزای عادی یک هفته و صدور ویزای فوری یک یا دو روز کاری زمان می‌برد.

توجه:
-
اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیشتر از مدت زمان قانونی ویزا را داشته باشید، باید به اداره‌ی مهاجرت بروید و تقاضای تمدید روادید یا تغییر نوع روادید بدهید.
-
اگر از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم دارید به خارج از تایلند سفر کوتاهی داشته باشید و دوباره برگردید، باید اجازه‌ی ورود مجدد بگیرید. برای دریافت این مجوز، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید. مدارکی که برای این کار نیاز دارید:
·
کپی گذرنامه ( صفحه‌ی اصلی، صفحه‌ی ویزا و مهر آخرین ورود)
· فرم تکمیل شده TM-۸ که در اداره مهاجرت به شما داده می‌شود.
·
پرداخت مبلغی حدود ١٠٠٠ بات برای یک‌ بار ورود مجدد و ٣٨٠٠ بات برای چند بار ورود مجدد.
-
ماندن در تایلند به هر دلیلی، بیشتر از مدت زمان روادید، خلاف قانون است و فرقی نمی‌کند اقامت غیرقانونیشما یک روز باشد یا یک ماه؛ اگر توسط پلیس متوقف شوید با دردسرهای زیادی روبرو خواهید شد.

مسافرین محترم توجه داشته باشد ویزای توریستی تایلند به دو صورت ذیل انجام میشود:

1- ویزای توریستی سینگل به معنی این است که مسافر اجازه یکبار ورود به کشور تایلند را دارد.

2- ویزای توریستی مولتی به معنی ااین است که مسافر اجازه چندبار ورود به کشور تایلند را دارد.

در حال حاضر کشور تایلند یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. پروازهای به مقصد تایلند عموما از ایران تکمیل ظرفیت هستند و به ندرت صندلی خالی دارند.

سرزمین لبخند ها لقبی است که جهانیان به این کشور داده اند و دلیل آن خوشرویی و مهمان نوازی این ملیت است. تایلند به علت نزدیکی به دریا آب و هوایی معتدل دارد و این باعث می شود که تقریبا تمام فواصل سال برای سفر به تایلند مناسب باشد. البته تابستان ها میزان رطوبت کمی زیاد است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تایلند

اصل پاسپورت --- یک قطعه عکس --- کپی کارت ملی و شناسنامه --- رزرو هتل و بلیط --- چک ضمانت 5 میلیونی شخص ثالث

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هماهنگی: 88190534-021 داخلی 2 خانم بیسادی   

تهران - خیابان آفریقا -بین چهارراه جهان کودک و میرداماد - پلاک 88 - برج نگین - طبقه همکف - واحد 1