شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  سورنا سیر

هواپیمایی سورنا سیر

 

چین با نام رسمی جمهوری خلق چینکشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از۱٬۳ میلیارد نفر سکنه‌است، توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است.

جهت تقاضای ویزا چین، حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی گیرد ولی اصل و کپی مدارک شناسایی باید همراه نماینده یا وکیل متقاضی باشد. ویزای توریستی چین به کسانی تعلق می گیرد که با هدف گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده، قصد ورود به کشور جمهوری خلق چین را دارند و اجازه ی کار و اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی دهد. ویزای چین از نوع ویزای لیبل دار است و نمی توان از طریق اینترنت نسبت به اخذ آن اقدام کرد.

انواع ویزای چین

ویزای توریستی ( L )

ويزاي توريستي ( L)چین براي يك اقامت كوتاه براي هدف گردشگري، ملاقات با خانواده و يا دیگر امور شخصي صادر مي شود.

ویزای تجاری ( F )

ويزاي تجاري ( F) چین براي بازديد، تحقيق، سخنراني، تجارت ، مبادلات در زمينه هاي علمي، فن آوري و فرهنگ، مطالعه پيشرفته، و يا كارآموزي صادرمي شود واعتبار آن حداكثر براي 6 ماه است.

ویزای دانشجویی ( X )

ويزاي دانشجويي ( X) چین اين نوع ويزا جهت مطالعه، مطالعات پيشرفته و يا كارآموزي كه براي مدت بيش از 6 ماه نيزصادرميشود.

ویزای کار ( z )

ويزاي كار ( Z ) چین به منظور اجراي برنامه هاي تجاري و كاري ويا مبادلات دانشگاهي، همچنين براي همسرمتقاضي/ همسر و فرزندان صغيروي صادر ميشود.

ویزای خدمه ( c )

ويزاي خدمه ( C) چین براي خدمه قطار بين المللي، هواپيماي مسافربري يا كشتي و... جهت ورود به چين صادر ميشود.

ویزای ترانزیت ( G )

ويزاي ترانزيت (G ) چین براي عبور از طريق چين به يك كشور ثالث صادر ميشود در شرايطي كه متقاضي به مدت بيش از 24 ساعت در فرودگاه چين ميماند و يا مجبور به ترك فرودگاه است.

 اقامت دائم ( D )

اقامت دائم ويزاي ( D) چین جهت شهروند خارجي كه مجاز به اقامت دائم در چين است صادر ميشود.

لازم به ذکر است که بدانید جهت ویزای 9ماهه دبل چین باید دو ویزای قبلی چین و جهت ویزای 5ماهه چین باید دو ویزای قبلی چین در پاسپورت باشد. ویزای گروهی چین حداقل 6 نفر می باشد مسئولیت صدور بلیت و رزرو هتل و...قبل ازصدور ویزا به عهده مسافر می باشد

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی چین

اصل پاسپورت --- دو قطعه عکس 6*4 --- گواهی تمکن مالی با موجودی 12 میلیون به لاتین --- فرم مشخصات فردی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری چین

اصل پاسپورت --- دو قطعه عکس 6*4

آئین نامه گمرکی ویزا چین :

هیچ سختی خاصی برای ورود به کشور چین وجود ندارد تنها مدارک مورد نیاز پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان اتمام ویزا می باشد. خط قرمزها و سبزهای چین کاملا مشخص است که شما اجازه وارد شدن یا خارج شدن مواد مخدر ، قرص های غیر مجاز ، حیوانات و گیاهان و حتی تخم گیاه را ندارید .

CD ، DVD ها کپی شده غیر قانونی می باشد و اگر پیدا شوند ضبط می گردند .

شما می توانید داروهای چینی تا ارزش 300 یوان حمل کنید .

تنها شهروندان کشورهای ژاپن ، سنگاپور ، سن مارینو باماها و برونئی نیاز به ویزا ندارند .

برای کودکان زیر 18 سال پدر و مادر حتما باید فرم درخواست را امضاء کنند .

شما باید در تمام مدت سفر پاسپورت همراه داشته باشید و حتی برای خریدن بلیط قطار لازم است آن را ارائه دهید و حتی برای استفاده از اینترنت در کافه هم ممکن است لازم به ارائه باشد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هماهنگی: 88190534-021 داخلی 2 خانم بیسادی   

تهران - خیابان آفریقا -بین چهارراه جهان کودک و میرداماد - پلاک 88 - برج نگین - طبقه همکف - واحد 1